صفحه اصلیفعالیت و دستاوركارگاههای آموزشي

كارگاههای آموزشي

:: از پاییز 1390 تاکنون - كارگاههای آموزشي

- کارگاه آموزشی کاشت بذر بلوط (کارگاه آموزشی درخت و تنوع زیستی):

کارگاه آموزشی آموزش کاشت بذر بلوط

این کارگاه با هدف آشنايي كودكان و نوجوانان در نيم سال دوم هر سال تحصیلی(مهر تا اسفند) در مدارس و مراكز آموزشي دوستدار محيط زيست برگزار مي شود. در دوره مذكور كه يك دوره آموزشي چهار ساعته است، تسهيلگران آشنا به طبيعت و منابع زيستي در رابطه با اهميت تنوع زيستي و نقش درخت و جنگل در زندگي انسان با فراگيران سخن مي گويند. دوره به نحوي طراحي شده كه فضايي را فراهم مي كند كه همه شركت كنندگان در آن به طرح مسئله و دانش خود پرداخته و به نوعي در محتواي آموزشي كارگاه دخيل خواهند بود. اين دوره زيست محيطي با پخش كليپ ها و فيلمهاي زيست محيطي مرتبط با رده سني مخاطبان همراه خواهد بود. فراگيران رده سني دبستان نيز با شركت در بازيهاي زيست محيطي، با اقدامات مثبت در راستاي حفظ طبيعت آشنا خواهند شد.
در بخش ديگري از اين دوره آموزشي چهار ساعته فراگيران در برنامه عملي آموزش كاشت بذر بلوط شركت و با تهيه تركيب مناسب بستر بذر، به بلوط ها فرصت زندگي مي دهند. دانش آموزان بذرهای کاشته شده را به همراه خود به منزل برده و تا دوسال از آنها مراقبت و پس از آن با مشورت معلمان والدین یا کارشناسان محلی منابع طبیعی نهال بلوط را در حیاط منزل، فضاهای سبز شهری، حیاط مدرسه یا عرصه های طبیعی مستعد خواهند کاشت. این پروژه با عنوان  Acorns To Oaks توانست يكي از 63 پروژه برگزيده  مسابقه روز جهاني محيط زيست 2013 توسط Project Earth معرفي شود.

کارگاه آموزشی آموزش کاشت بذر بلوط

کارگاه آموزشی آموزش کاشت بذر بلوط

کارگاه آموزشی آموزش کاشت بذر بلوط

کارگاه آموزشی آموزش کاشت بذر بلوط

- كارگاه آموزشي پرورش كرم خاكي و توليد ورمي كمپوست:

این کارگاه آموزشی در دونوبت در دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات(1389) و بوستان گلبرگ تهران (1390) برگزار گردید و فراگیران با چگونگی تبدیل پسماند آلی خانگی شهری و کشاورزی به کمپوست آشنا شدند.

- كارگاه آموزشي ويژه فرهنگيان با محوريت مدارس در ارتقا فرهنگ منابع طبيعي و مشاركت همگاني در صيانت از عرصه هاي ملي:

این کارگاه 25 خرداد 1391 در شهرستان ساوجبلاغ و با همکاری اداره منایع طبیعی این شهرستان و با حضور مدیران و معاونان مدارس برگزار گردید.

- کارگاه آموزشی علم تنوع زيستي براي كودكان:

این کارگاه همزمان با روز جهانی علم 2012 در روز 20 آبان 1391 در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم (ص) شهر جدید پرند با حضور سی و شش نفر از دانش آموزان مقطع ابتدایی این شهر برگزار شد و دانش آموزان شرکت کننده با مفهوم و اهمیت تنوع زیستی آشنا شدند.

کارگاه آموزشی علم تنوع زیستی برای کودکان

- كارگاه آموزشي آشنايي با شيوه هاي يادگيري مشاركتي در آموزش منابع زيستي:

این کارگاه در اسفندماه 1391 در شهرستان ساوجبلاغ و با همکاری اداره منایع طبیعی و اداره محیط زیست این شهرستان و با حضور مدیران، معاونان و دبیران مدارس برگزار گردید.

- كارگاه آموزشي يادگيري مشاركتي در آموزش منابع زيستي:

این کارگاه در دوم دیماه 1391 در محل دوازدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست ایران و به سفارش دفتر آموزش و مشارکتهای مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار گردید. 

- كارگاه آموزشي بازيابي پاره اي از اطلاعات سازمان ملل متحد و برخي از اسناد با تاكيد بر توسعه پايدار و محيط زيست:

این کارگاه با همکاری مرکز اطلاعات همگانی ملل متحد در روز 17 تیرماه 1392 با حضور تعدادی از اعضای سازمان های غیر دولتی زیست محیطی در محل اتاق کنفرانس ساختمان ملل متحد در تهران برگزار شد. تصاویر و متن پاورپوینت ارائه شده در این کارگاه آموزشی را در اینجا ببینید.

کارگاه آموزشی بازیابی اسناد ملل متحد

 

عضویت در خبرنامه

اطلاعات تماس

هرمدنشانی: تهران - صندوق پستی 1361-14515

شماره همراه: 09361323617

ایمیل: از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

rss

بازگشت به بالا